Zapowiedź – Gniazdo (The Nest)

Fatalna wiadomość dla osób słabo tolerujących towarzystwo insektów. Jeszcze w tym roku czeka Was ŚMIERTELNIE dokuczliwa plaga zmutowanych, przebrzydłych, a przy tym krwiożerczych prusaków. A to za sprawą kolejnego kultowego dzieła złotej ery horroru, które niniejszym zapowiadamy!

Wyspa Yarkie to raj dla turystów. Tutejsze wysypisko śmieci to z kolei raj dla niezliczonych małych, paskudnych stworzeń, gustujących w konsumpcji porzuconych przez ludzi odpadków. Dwa światy tętniące własnym życiem, z których wkrótce jeden stanie się wylęgarnią koszmaru, a drugi jego urzeczywistnieniem! Wystawione na działanie mutagennych czynników karaluchy zapragną mięsa i krwi żywych istot i nie cofną się przed żadnym bezeceństwem, aby je zdobyć!

“Gniazdo” ukazało się drukiem w roku 1980, z miejsca porywając czytelników wartką akcją i zawstydzając odrażającymi scenami gore. W 1988 roku powieść doczekała się ekranizacji – jednak filmowi w reżyserii Terence H. Winklessa daleko do bezkompromisowości literackiego pierwowzoru.

Dodaj komentarz